Znajdź na blogu...

sobota, 6 lipca 2013

Wegańska kolacja w upalny wieczór - DLACZEGO WEGANIZM?Jako że zaprezentowana kolacja nie wymaga przepisu ;) dziś będzie o tym DLACZEGO WEGANIZM?

Pewnego dnia 2 lata temu postanowiliśmy (z Mężem) nie jeść więcej mięsa. Jak to się stało, że razem do tego doszliśmy, nie mam pojęcia ale nie dziwi mnie to wcale, bo generalnie wszystko w życiu jakoś RAZEM nam wychodzi... W jednym tylko rozminęliśmy się wtedy - M. chciał pójść w weganizm od razu, ja sprzeciwiłam się kategorycznie. Dlaczego? Nie wiem, chyba ze strachu. Że nie będę umiała się w tym wszystkim odnaleźć, że co my teraz będziemy jeść, że jak to nie jeść sera nawet?! Nie ma mowy, no way, lepiej powoli, może kiedyś... M. się zgodził, bo... "i tak nie ma nic do gadania, jak ja się na coś uprę, to co się będzie k... kłócił"... Ile razy żałowałam, że jednak się nie kłócił! Ponieważ rok i kwartał później powiedziałam "a jednak weganizm" i baaaaaardzo żałowałam, że tak późno.

Od tej decyzji ponad pół roku za nami i chociaż wydaje się, że to mało, wierzcie mi - stoimy już mocno na naszych wegańskich nogach :) Trochę doświadczeń zebraliśmy w tym czasie, trochę różnej wiedzy, zaszły u nas różne zmiany, mamy swoje spostrzeżenia - i tym wszystkim właśnie dzisiaj chcę się podzielić, bo... To jest zbyt dobre, żeby trzymać wszystko dla siebie :)

Kilka Osób wokół nas poszło w tym samym kierunku i to jest piękne! :) I jeśli te Osoby korzystają troszeczkę z naszego doświadczenia, może mogliby skorzystać jeszcze inni? Ja sama wciąż szukam i cieszę się, gdy znajdę jakieś cenne wskazówki; mam więc nadzieję, że ten wpis pomoże Wam oddzielić ziarna od plew...

Na początek wykład, który zmienił moje (nasze) życie, naprawdę. Od tego filmu wszystko się zaczęło. Zabierałam się do niego ze 3 razy, aż pewnej nocy, kiedy nikt nie odciągał mnie od oglądania, udało się.
Trzeba mieć trochę czasu (ponad godzina wykładu), trochę spokoju i ... być przygotowanym na wzięcie czerwonej pigułki. Moim zdaniem to najlepszy materiał na POCZĄTEK:

101 POWODÓW BY ZOSTAĆ WEGANINEM - napisy pl

Drugi wykład, który powinien zobaczyć każdy człowiek na tej Ziemi:

GARY YOUROFSKY - Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie

I na dziś to tyle a moje kolejne wpisy będą zawierały już tylko pozytywne linki i - mam nadzieję - wsparcie w stawianiu pierwszych kroków przez świeżo upieczonego weganina :)

TRZYMAJCIE SIĘ! (zwłaszcza po obejrzeniu tych materiałów).2 komentarze:

  1. Wszystko wam RAZEM wychodzi. Wspolne szczytowanie tez - brawo! :D

    OdpowiedzUsuń

Po przeniesieniu bloga na nową stronę możliwość komentowania istnieje tylko pod nowym adresem wszystkojestwglowie.pl

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.