Znajdź na blogu...

wtorek, 12 maja 2015

Tydzień Wegetarianizmu

Miało być w niedzielę, będzie we wtorek, życie...
Na szczęście Tydzień Wegetarianizmu nadal trwa i nadal może być to dobra okazja dla wszystkich tych, którzy chcieliby ale się boją ;) poszerzyć swoje horyzonty, i te poglądowe, i smakowe, no ale do rzeczy.

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu to największa i najstarsza impreza promującą wegetarianizm i weganizm w Polsce. Wydarzenie jest organizowane od 9 lat przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
Impreza ma na celu popularyzację zdrowych nawyków żywieniowych wśród Polaków, przybliżenie idei wegetarianizmu i weganizmu, a także zwrócenie uwagi na sytuację zwierząt wykorzystywanych do produkcji żywności.

W tym roku obchody OTW odbywają się w dniach 10­-17 maja.
Rozpoczął je II Bieg Wegański na dystansie 5 i 10 km organizowany przez grupę Run Vegan.
Wydarzenia, jakie jeszcze czekają na Was, to między innymi:

- wykład „Dieta roślinna w leczeniu chorób reumatycznych” doktor Edyty Biernat­-Kałuża, specjalisty reumatologii (środa 13 maja, godz. 18.00, Pałac Kultury i Nauki, Bar Studio),
- wykład Jarosława Urbańskiego „Dlaczego ludzie zaczęli jeść mięso? Rozwój masowego chowu od wczoraj do dziś”historia chowu przemysłowego w Polsce (14 maja, godz. 18.00, Warsztat, pl. Konstytucji 4),
- pokaz slajdów z wegańskiej podróży po Afryce Mzungu Wazimu i Mtoto pori - z dzieckiem i plecakiem w Afryce” Anna Makowska (15 maja, godz. 19.00, Organic Village, ul. Grochowska 207),
- warsztaty malowania i gotowania dla dzieci - sobota 16 maja, godz. 10.00-14.00,
- Wielki Rodzinny Wege Targ - niedziela 17 maja, godz. 10.00-17.00
- gala magazynu „Vege”, na której wręczone zostaną znaczki V dla produktów odpowiednich dla wegan oraz statuetka Grand­Prix magazynu „Vege” - 17 maja, godz. 18.00.

Wszystkim imprezom towarzyszyć będą konkursy oraz degustacje, a szczegółowy plan wydarzeń możecie podejrzeć na stronie Tydzień Wege oraz na facebooku.

Przez cały tydzień jest tez okazja do tańszych zakupów w wielu wege sklepach, oczywiście również w moim :) Aby uzyskać 10% RABATU NA CAŁY KOSZYK, wystarczy wpisać w polu na kod rabatowy hasło: WEGE TYDZIEŃ. Hasło działa do końca OTW czyli do niedzieli 17 maja, wszelkie informacje na bieżąco na stronie sklepu na facebooku, zapraszam serdecznie!
Oczywiście mam dla Was jeszcze nowe wege przepisy, ale to już jutro, ok? ;)
I mam nadzieję, że tym razem jutro będzie JUTRO :))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Po przeniesieniu bloga na nową stronę możliwość komentowania istnieje tylko pod nowym adresem wszystkojestwglowie.pl

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.